zdjęcia na instagramie, jak zrobić ciekawe stories
18
Styczeń2020

Jak zrobić ciekawe InstaStories?

InstaStories to odpowiedź na popularnego Snapchata. Umożliwia dzielenie się zdjęciami lub krótkimi nagraniami, które wyświetlane są na pełnym ekranie telefonu odbiorców. Taka relacja dostępna jest przez 24 godziny – po...

InstaStories to odpowiedź na popularnego Snapchata. Umożliwia dzielenie się zdjęciami lub krótkimi nagraniami, które wyświetlane są na pełnym ekranie telefonu odbiorców. Taka relacja dostępna jest przez 24 godziny – po tym czasie znika.

Story na Instagramie to narzędzie, które pomoże zaangażować Twoich followersów i znajomych – wystarczy tylko odpowiednio go użyć. 😉 Przedstawiamy kilka porad, które pomogą Ci w przygotowaniu dobrej, ciekawej relacji, dzięki której zachwycisz swoich obserwatorów.

Planuj swoje działania

Plan to podstawa sukcesu! InstaStory pozwala na dodawanie materiałów przygotowanych już wcześniej, dlatego dobrym pomysłem będzie przemyślenie swoich pomysłów. Zaplanuj publikacje na cały tydzień, uwzględniając to, jakie tematy, produkty, eventy czy nowości chcesz pokazać. Zdecyduj, czy chcesz korzystać z tej formy codziennie, czy tylko w wybranych dniach. Dzięki temu nie będziesz chodzić z nieustannie włączonym aparatem, a udostępnianie materiału zajmie zaledwie kilka minut.

 

Pracuj nad materiałem

Niezależnie od tego, czy zamierzasz publikować zdjęcia czy krótki filmik, poświęć chwilę na ich edycję. Zadbaj o to, żeby ich jakość była zadowalająca. Zabaw się ich formą używając filtrów i dedykowanych aplikacji, takich jak Boomerang czy Hyper Lapse. Przyciągnięcie uwagi w kulturze wizualności jest sporym wyzwaniem – publikacje muszą więc być dopracowane i intrygujące.

 

Zaangażuj odbiorcę

Instagram daje wiele możliwości zaangażowania odbiorcy w Twoje Story. Ankiety, suwaki, GIF-y, zagadki – wszystko to pozwala na zachęcenie widzów do reakcji na materiał. Wykorzystaj to do zaangażowania i przyciągania followersów. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku im mniej, tym lepiej – nie używaj wszystkich opcji jednocześnie. Korzystaj z nich na zmianę - dzięki temu nie narazisz obserwujących na zawroty głowy, a zachęcisz do zabawy z publikowanymi przez Ciebie treściami.

Mamy nadzieję, że dzięki tym kilku radom tworzenie własnych InstaStory stanie się przyjemnym elementem Waszych instagramowych aktywności. 😉

Zaglądajcie na naszego bloga po więcej ciekawostek o social mediach.