zdjęcia na Instagramie
07
Sierpień2019

Kreatywne pomysły na prowadzenie konta na Instagramie

Obecnie, konto na Instagramie obsługuje niemal każdy - zarówno użytkownicy prywatni, jak i marki. Jak zatem wyróżnić swój profil na tle konkurencji, której w świecie mediów społecznościowych jest pod dostatkiem?...
Obecnie, konto na Instagramie obsługuje niemal każdy - zarówno użytkownicy prywatni, jak i marki. Jak zatem wyróżnić swój profil na tle konkurencji, której w świecie mediów społecznościowych jest pod dostatkiem? Prowadzić oryginalną i przykuwającą uwagę komunikację! Żeby reklama na Instagramie była skuteczna najpierw należy zadbać o unikatowy wygląd prowadzonego konta. Instagram daje nam ogrom możliwości tworzenia kreatywnych pomysłów na wyrażenie siebie poprzez zdjęcia. Przedstawiamy kilka inspiracji, które z pewnością wpłyną na wzrost liczby użytkowników odwiedzających prowadzony przez Ciebie fanpage:

  1. Wykorzystuj filtry!

Nawet najprostsze zdjęcie może nabrać niepowtarzalnego charakteru, kiedy wykorzysta się odpowiednie efekty. Nie warto ograniczać się do VSCO czy SnapSeeda - oferta aplikacji do przerabiania zdjęć jest długa i szeroka! Nasi faworyci to:
  https://www.scrlapp.com/- oferuje niepowtarzalną możliwość tworzenia karuzel z efektem kolażu. Wybieramy zdjęcia, dodajemy napis, tło i efekt nałożenia i podziwiamy panoramiczne, płynne przejście finalnego projektu!
  https://acolorstory.com/a-design-kit/ – idealne narzędzie dla osób kreatywnie podchodzących do przeróbki zdjęć. Aplikacja oferuje szeroki wybór pędzli, warstw i naklejek, dzięki którym udostępniona treść zyska niepowtarzalny wygląd!
  http://glitche.com/ – dla pasjonatów motywów futurystycznych i nowoczesnych. Holograficzne zniekształcenia z pewnością przyciągną uwagę obserwujących!
  https://lensdistortions.com/mobile/ – lens distortions, czyli deformacja soczewki pozwoli uzyskać niesamowity efekt nałożenia na zdjęcie rozproszonego, bocznego światła. Delikatna poświata sprawi, że fotografia zyska miękką i ciepłą aurę
 
2. Spójność czy Spontaniczność?

  Trudny wybór - zachować naturalność i wrzucać zdjęcia “na surowo” czy poddawać je obróbce, by zachować jednolitość?

  Pierwsza opcja sprawdzi się o wiele lepiej w przypadku osób, które chcą dzielić się swoim codziennym życiem z szerokim gronem odbiorców. Są to zazwyczaj profile, mające na celu podkreślić charyzmatyczną osobowość osoby prowadzącej konto, nie jej zdolności fotograficzne czy oferowane produkty. Zachowanie naturalności wymusza na właścicielu profilu przyciągnięcie uwagi obserwatorów unikatową treścią opisów lub nawiązywaniem interakcji za pośrednictwem stories.

  Druga możliwość wymaga poświęcenia czasu i zaangażowania, ale efekt końcowy może widocznie zwiększyć liczbę obserwatorów estetycznego i harmonijnego profilu. Jak stworzyć i utrzymać spójność udostępnianych zdjęć?

  Po pierwsze - wybrać jeden, przewodni filtr lub zakres kolorystyczny i nakładać go na każdą fotografię.

  Po drugie - wykorzystywać aplikacje do planowania siatki profilu. My polecamy: Preview, PLANN, Planoly czy Later - dzięki nim możesz ułożyć zdjęcia w najlepiej dopasowane kompozycje.

  I pamiętaj - dobieraj tło, akcesoria i elementy, które umieścisz na fotografii do wybranej przez siebie kolorystyki.

  3. Zaskocz układem zdjęć!

  Wyjdź poza (kwadratowe) ramy i zachwyć osoby odwiedzające Twój profil unikalnym schematem udostępnianych zdjęć! Popuść wodze fantazji i wykreuj swój własny styl. Przeplataj fotografie cytatami na białym lub kolorowym tle, zmieniaj wymiary zdjęć, wykorzystuj aplikacje do nadawania kształtów ramkom, udostępniaj zestaw zdjęć, które stworzą jeden obraz - wymyśl swój sposób na schemat udostępniania postów i wyróżnij się z tłumu!

  4. Nie zapominaj o InstaStories!

  Użytkownicy częściej przeglądają udostępnione relacje niż poszczególne konta – wykorzystaj to i twórz wyjątkowe kompozycje, które potem wrzucisz na swoje Stories! Dla uzyskania przyciągających uwagę treści możesz użyć aplikacji, takich jak:
  Unfold - niepodważalny faworyt wśród aplikacji do tworzenia InstaStories. Niezliczony zasób fantazyjnych szablonów oraz możliwość równoległego łączenia zdjęć, tekstów i video to tylko przykłady możliwości programu!
  StoriesEdit: Design Stories – kolejna kopalnia fantazyjnych szablonów do edycji InstaStories, utrzymanych w piaskowej i pastelowej kolorystyce, co doskonale wpisuje się w aktualne estetyczne trendy na Instagramie
  Story Beat – umożliwia dodawanie fragmentów ulubionych piosenek do naszych filmów, pokazów zdjęć, zdjęć live, nagrań z efektem slow motion oraz obrazów panoramicznych!
  Story Gif – większość z nas je uwielbia, bo potrafią wyrazić więcej niż emoji, naklejki i słowa. Aplikacja dysponuje bazą niezliczonej ilości idealnie dopasowanych gifów, a dodatkowo - możliwością dołączenia do nich wybranej ścieżki dźwiękowej!
  Mówiąc o InstaStories nie należy zapominać o relacjach wyróżnionych! Aplikacja Highlight Cover Make to narzędzie stworzone specjalnie do tworzenia okładek na nasze specjalne Story. Dzięki niej Twój profil będzie spersonalizowany w każdym calu!
  Użytkownicy Instagrama z pewnością docenią starannie i estetycznie prowadzony profil – zadbaj więc o każdy szczegół Twojego konta i pamiętaj, że ogranicza Cię wyłącznie wyobraźnia!